Velvet Heaven*Sk


CH Tatum van Juliecat Dune*NL
Unser Tatík, Tatumček, Tátm


Grundlegende Informationen über Tatík
Art: Britische Kurzhaarkatze
Wurfdatum: 19. Mai 2011
Farbe: blau
Code: BRI-a
Blutgruppe: b/b - B
AGOUTI: a/a
CINAMON-Choco FACTOR: B/b
COLOR POINT RESTRICTION: C/C
DILUTE: d/d
LONGHAIR: ...
Stammbaum: Tátms Stammbaum
Eltern:
Mutter: NL*Jofra´s Pretty Pebbles
Sonstiges: BRI-g, getestet auf FeLv, FIV, FeCoV(FIP), HCM, PKD - negativ, Blutgruppe - B
Vater: CH. Spike van Black Lake*NL
Sonstiges: BRI-a, getestet auf FeLv, FIV, FeCoV(FIP), HCM, PKD - negativ, Blutgruppe - B
Sonstiges: geimpft mit Purevax RCP, gechip, Rabies
Tests:
-PKD, November 2011, Animal DNA Laboratory, Australien: negativ
-FeLv, FIV, FIP,IDEX test, 28.10.2011, NR: negativ
-CHLAMIDIA F., STREPTOCOCUS F. Oktober 2011, Sevaron, ČR: negativ

Fotogalery Tatíka
 - Hier ist Tátms Galerie


    Tatík k nám prišiel od Júlii z Holandska, je "bratom" našej Quibbs. Tatumček sa k nám dostal "náhodou", nakoľko sme sa narýchlo rozhodli zaobstarať vlastného kocúrika na náš chov, požiadali sme Júliu, či by nás opäť nepotešila krásnym mačiatkom. Veci sa behom týždňa tak rýchlo poriešili, že sme zrazu mali naplánovanú cestu. Tatík je fantastickej povahy, nemohli sme si želať lepšiu. Sem tam je to ridny diablik, ale jeho láska k nám a toľké pradenie nás jednoducho obmäkčí. Pri Tatíkovi sme opäť omladli, toľko sa smejeme a hráme. Je to náš pokladík. Ako Júlia napísala, nemohla si želať lepšiu rodinku pre Tatuma, tak tak to cítime i my :). Tatík je zatiaľ drobný kocúrik, má výbornú kvalitu srsti, perfektnú podsadu a prekrásnu bledú modrú farbu. Veríme, že nám bude rásť do krásy.
    S Tatíkom s Quibbs spíme v jednej posieľke, často sa nie je kam pohnúť :D a často nás Tatík budí fúzikmi a pradením. Sme veľmi radi, že sú u nás všetci tak maznaví. Tak ako aj pri Quibbs, aj Tatíkovi sme nakúpili pred príchodom i po nové vecičky, nech sa necíti ukrátený.

Charakteristik von Tátms Wesen
    Tatík nás má skutočne rád. Je strašne spoločenský. Nemá s nikým problém a už teraz vidíme, že bude na čele našej svorky. Nemá problém urobiť nálet na Quibbs a riadne ju zlisovať a tiež nemá problém pacnúť Altymu po ňufáčiku. Ak ide o jedlo, uteká k miske a vytláča hlavy, pravdaže naši sú všetci dobráci, takže nie je žiaden problém. Tatíka moc vychovávať nevieme, je tvrdohlavý a robí si, čo chce. Takže sa pokúsime ho trošku usmerniť. Tatík aportuje a často sa správa ako psík. Keď ho zavolme začne priadsť a rozbehne sa k nám s chvostíkom hore, akoby mal anténku. Sme veľmi zvedaví, ako bude rásť a ako bude meniť svoj charakter.
    Tatík spapá absolútne všetko. Ku ktorej miske ho dáme tam papá, len vždy msí dostať misku prvý, inak sa nikto nenaje. Má rád mäsko, taštičky i konzervičky. Najviac miluje granulky a pravdaže tie najväčšie. Je neskutočne drzí, hryzie a bije sa. Sme radi, že naša zbierka hračiek sa mu strašne páči a neodolá žiadnej hračke. Spinká všade, kde sa len dá.


Výstavné úspechy
4 medzinárodných výstav / 4 international cat shows
3 X BIV, 3 X nom BIS, 3 X BIS, 1 X BOB

miesto výstavy dátum tr. hodnotenie ocenenie
Viničné, SK 16.6.2012 9 EX1 CAC
Viničné, SK 16.7.2012 9 EX1 CAC BIV, nom BIS, BIS, BOB III
Bratislava, SK 4.8.2012 9 EX1 CAC BIV, nom BIS, BIS, CHAMPION
Bratislava, SK 5.8.2012 7 EX1 CAC BIV, nom BIS, BIS