Velvet Heaven*Sk

koniec roka 2009
Rok 2009 bol pre nás neskutočne ťažký. Ďakujeme úprimne všetkým, ktorí nám pomohli. Začiatkom roka sme si založili chovateľskú stanicu, kde naša prvá chovná mačička sa stala Dariuška. Vďaka nej sme sa stali prvýkrát rodičmi, bol to prekrásny pocit, skutočne niečo úžasné :). Vychovali sme štyri krásne detičky, ktorým sa darí a rastú do krásy. Dve ostali u nás domka a na výstavách sa im skutočne darí. Whiskey sa stala výbornou náhradnou maminkou. V strede roka sme si adoptovali peržana Garfielda, ktorého sme zachránili a neskôr mu našli nový domov plný lásky u môjho brata Alberta. Garimu sa darí, je hotový maznáčik s výzorom leva. Koncom roka Dariuška navštívila krásneho a úspešného kocúrika Simona Lovely Panther*CZ, ktorý pôsobí v chovateľskej stanici Nilfgaard*PL. Tiež sme sa zapojili s našimi dvoma detičkami Andromedkou a Altynkom do súťaže Mačka roka 2009. Sme zvedaví ako skončíme.

19. decembra 2009
Prešlo už niekoľko týždňov a Dariuška rastie do krásy :). Mení sa jej charakter, povaha sa ukľudňuje, pravdaže častejšie papáme a hlavne váha pomaly prekračuje 4500g. Fotografie celého tehotenstva sem budeme postupne pridávať.

19. decembra 2009
Na výstave International cat show v Mosonmagyaróvári sme s hodnotením našich malých miciek vôbec neboli spokojní. Nespokojnosť sa týkala aj celého priebehu výstavy a v neposlednom rade aj s organizáciou a preto sme sa rozhodli celú výstavu bojkotovať a opustiť ju bez posudkov. Práve kvôli zlým skúsenostiam a radou sklamaní sa pravdepodobne na výstavách v Mosonmagyaróvári už nezúčastníme.6. decembra 2009
Nedávno sme navštívili krásneho kocúrika Simona Lovely Panther*CZ v chovateľskej stanici Nilfgaard*PL vo Varšave. Dariuška sa skutočne zaľúbila, nastavovala Simonovi hlavičku na umývanie, bola omnoho kľudnejšia a uvoľnenejšia. Držíme palčeky, aby sa zadarilo a aby sme sa opäť stali novými rodičmi. Do mesiaca isto budeme vedieť, ako sme dopadli :).

6. decembra 2009
Rozhodli sme sa navštíviť International cat show v Mosonmagyaróvári, už túto nedeľu. Ukážeme naše drobatká a sme moc zvedaví, čo na nich posudzovatelia povedia a ako ich ohodnotia. Fotografie a bližšie informácie vám pravdaže poskytneme po výstave.

20. novembra 2009
Výstava, ktorej sme sa mali zúčastniť bola z nízkej účasti zrušená, čo nás nesmierne mrzí. Najbližšie sa chystáme 9.-10.januára 2010 do Bratislavy. Veríme, že sa výstavy zúčastnime a že nám počasie bude priať.

15. novembra 2009
Sme zahlásení na výstavu v Nitre, na obidva dni. Moc sa tešíme, Žužu už má krásnu okrúhlu hlavičku - veď má cez 5,6kg, sme veľmi zvedaví, čo na neho povedia posudzovatelia. Andurek rastie do krásy - má cez 4,4kg, veríme, že opäť zabojuje a dostane sa minimálne do nominácie BIS. Budeme isto informovať ako sme dopadli.

13. novembra 2009
Iummy-Iummy BamBam Jr. Endless Infinity stále čaká na svoju novú adoptívnu rodinku, kde by robil radosť ako domáci maznáčik. Neváhajte, možno čaká práve len na Vás.

12. novembra 2009
V chovateľskej stanici Secret Recipe*SK čakajú na nových "rodičov" krásne modrokrémové mačičky.

2. novembra 2009
Pomaly sa chystáme do nového domčeku, no žiadne drobatko nedáva labky k činu :( a pravdaže kradnú veci, aby sme mali prácu navyše. Aj na váhe krásne rastú, Žužu má 5,123 kila, už je dospelý a dáva to riadne pociťovať. Andurek má 4,303 kila a rastie do krásy. Maminka Dariuška zase volá po kocúroch a váži 4,273 kila a Whiskey je zase žrút, pretože opäť jej váha vyskočila na 5,097 kila, potvorka jedna.

18. októbra 2009
Zmodernizovali sme dizajn stránky, doplnili novinky a aj zaktualizovali obsah.

18. októbra 2009
Dnes nám Garinkova rodinka poslala foto spokojného Gariho, veď posúďte :).11. októbra 2009
Začíname sa pripravovať na výstavu v Nitre, ktorá sa uskutoční v našej ZO Nitra 28. a 29. novembra 2009. Majičkí sa presúvajú do triedy 11. Žužu s Andurkou krásne priberajú na váhe, Žužu presiahol 4,5 kila a Andurek 4. Starostlivosť sa odzrkadľuje aj na srsti, ktorá sa krásne vyfarbuje a zhusťuje. Nové hračky na nich čakajú v novom domčeku v Nitre, kam sa dúfajme do výstavy presťahujeme, aby sme to nemali ďaleko :).

15. septembra 2009
Drobčekom sa darí, denne vyvádzajú, čo sa odzrkadlilo na ich váhe :). Altynko dosiahol 4 kilá a Andromedka cez 3,5. O dva dni oslávia svojich krásnych 6 mesiacov.5.-6. septembra 2009
Výstavu v Bratislave naše drobatká zvládli výborne. Po oba dni dostali EX 1 a Andromedka postúpila v sobotu aj do BIS! Sme tak šťastní, že sa im tak darí! Pravdepodobne si dáme s výstavami na chvíľu pauzičku, pretože drobatká práve vchádzajú do puberty :).

3. septembra 2009
Pripravujeme sa na výstavu do Bratislavy, sme zvedaví ako to všetko počas dvoch dní dopadne, pravdaže vás budeme informovať.

22. augusta 2009
Neskoro večer odišiel Garfield do novej rodinky môjho brata. Izka bola úžasná :), verím, že každý svoj dielik zvládne na výbornú! Držíme palčeky a vždy, keď bude treba pomôžeme. Potešia nás nové správy a hlavne foto. Posielame bočenku Garinko!

20. augusta 2009
Sme zahlásení na medzinárodnú výstavu mačiek v Bratislave 5.a 6. septembra. Moc si želáme, aby dopadla tak dobre a ešte aj lepšie ako naša prvá.

17. augusta 2009
Poslalai sme vzorky na genetické testy do Nemecka a Austrálie na choroby HCM a PKD a u mačičiek na A antititre. Dúfame, že všetko dobre dopadne!

11. augusta 2009
Malí chlapci: červený bodkovaný Iummík a červený mramorovaný Hoop stále čakajú na svoje nové rodinky. V prípade záujmu sa pozrite na http://endlessinfinity.sk/.

1.-2. augusta 2009
Zúčastnili sme sa medzinárodnej výstavy v Bratislave. Dopadli sme výborne, sme aj pravdaže hrdí na Andromedku a Altyho. V obidva dni sme dostali krásne posudky s EX 1 a v sobotu pre obe mačičky aj nom BIS.23. júla 2009
Už máme ušitú novú staro zlato-kráľovsky bordovú výzdobu na výstavu. Teta krajčírka si dala skutočne záležať a moc jej ďakujeme. Foto výzdoby doplníme pravdaže po výstave našich majičkých :).14. júla 2009
Sme zahlásení na Medzinárodnú výstavu v Bratislave na 1.-2.augusta 2009 s Andromedkou a Altym. Už teraz sa tešíme a veríme, že všetko dobre dopadne :).

13. júla 2009
Garfield pôjde do výbornej rodinky môjho brata do Nitry, kde ho budú iste strašne rozmaznávať. Svojou povahou je vhodný k deťom, je obrovský maznoš s krásnym vrnkaním. Tinko, Izka, Magduška držíme palčeky v novej výzve :).

11. júla 2009
Ozvali sa nám úžasní milujúci rodičia Katka a Ľubo, u ktorých našli domov naši majinkí krásavci Arrinko a Aliothko. Rastú ako z vody, čo môžete vidieť v ich galérii. Ďakujeme za krásne fotky, veríme, že ich bude postupne pribúdať.

5. júla 2009
Mimiskovia z CHS Endless Infinity*SK majú prvé foto! Sú prekrásni, želáme im zdravíčko, veľa maznania a mojkania. Emulienka môžeš byť na ne hrdá!

3. júla 2009
Dnes sme dostali foto majinkých mimiskov, alebo skôr mimiska Arrinka. Ďakujeme Katka potešili ste nás. Vidieť, kto je u vás doma pánom :).

29. júna 20009
Ozvala sa nám Katka, nová mamička Arrinka a Aliothka. Majú sa k svetu, všetko zvládajú super, ďakujeme ešte raz Katka a Ľubo, že sa tak staráte o našich majinkých. Držíme palčoky, nech to všetko zvládnete ako doteraz! Dajte drobčekom bočenky za nás. Lubenkáme vás Arrinko a Aliothko!

26.júna 2009
Dnes odišli do nového domova náš asistent Aliothko a hryzko Arrinko Ľubošovi a Katke do Bratislavy. Budú iste úžasnými "rodičmi". Držím vám palčeky nech to všetko zvládnete na výbornú! Posielame bočenky našim malým drobcom!

21.júna 2009
naši malí drobci rastú, pomaly sa Aliothko a Arrinko chystajú na nový domov, ktorý sme vyberali poctivo. Andromedku a Altynka začíname pripravovať na augustovú výstavu v Bratislave.
18.júna 2009
Konečne dorazilo nové obrovské škrabadlo z Nemecka pre všetky naše micuchy. Pomáhali všetkými labkami, zavadzali kde sa len dalo, kradli veľké skrutky a hrali sa na škrabadle.

15. júna 2009
V noci sa narodili v chovateľskej stanici Endless Infinity*SK štyria malí mimiskovia. 3 chlapčekovia a jedno dievčatko. Dvaja kocúrikovia sú červení s bodkovanou kresbou a jeden je červený s mramorovanou kresbou. Jediná slečna je čokoládovo korytnačinová. Gratulujeme Emuška ku krásnym mačacím detičkám! Všetkým záujemcom o prekrásne mačiatka doporučujeme urobiť kukuč na http://endlessinfinity.sk/.

15. júna
Dnes sme podstúpili revakcináciu a čipovanie. Drobčekovia to zvládli neskutočne výborne, čo pravdaže pochválil aj pán doktor. Drobčekovia sa mali k svetu, ako vždy asistovali pánovi doktorovi.

9.júna 2009
Aliothko, Andromedka, Arrinko a Altynko majú dnes krásnych 12 týždňov. Krásne rastú, nekonečne sa maznajú a veľa papajú. Altynko napokon ostáva doma a vo svojich 12 týždňoch dosiahol úctihodné 2kg, Andurka 1,818kg, Arrinko 1,765kg a Ali 1,859kg.

6.júna 2009
Po stresujúcom dni v nemocnici VetPiont v Bratislave sme si konečne mohli domov vziať najdúcha Riška, ktorému domáce osadenstvo dalo meno Garfield. V nemocnici sa o neho postarali perfektne, nezostal hádam kúsok tela, čo mu nevyšetrili. Pravdaže Garinko to zvládol na výbornú, absolvoval doma ešte kúpanie, sušenie a mojkanie. Po tomto náročnom dni ho čakali konečne plné misky výbornej papy, teplý brlôžtek...za čo nám je nesmierne vďačný. Sme radi, že sme mu mohli ponúknuť nový a láskyplný domov. Po mesiaci ho ešte čaká revakcinácia, opakovanie testov na FIP, FIV, FELV v Brne a o dva týždne na to kastrácia. Po tomto všetkom sa pre neho konečne skončí karanténa a bude si môcť prezrieť zvyšok domčeka a hlavne spoznať svoje nové tri kamošky Dariušku, Whiskey, Andromedku a kamoša Altyho.

21.jún 2009
spúšťame novú sekciu NOVINKY, kde sa Vám budeme snažiť aspoň trošku priblížiť, čo je u nás nové a ako sa darí našim krásnym miláčikom