Velvet Heaven*Sk30. november 2011
Medzinárodná výstava mačiek v Nitre sa konala pošas víkendu Národnej výstavy zvierat na Agrokomplexe. Výstava dopadla skutočne dobre. Andromedka Velvet Heaven*SK v sobotu i v nedeľu získala v konkurencii EX1 CAC a skutočne sa páčila :). V nedeľu bola dokonca volaná do výberu do nominácie do BIS, kde ju p. Mahelková krásne ohodnotila :). Andurek týmto dokončila titul CHAMPION, strašne moc sa tešíme, ľubenkáme ťa opica naša, cmuq! IC Quibbles van Juliecat Dune*NL po oba dni bezkonkurenčne získala EX1 CAGCIB a v nedeľu bola nominovaná do BIS, kde vyhrala krásna modrá mačička od p. Šafářa, gratulujeme :)!!!! Quibbs touto výstavou dokončila titul GRANDINTERCHAMPION. Strášne sme na bibinku hrdí! Tatum van Juliecat Dune*NL pokračoval vo svojej výstavnej kariére a ako vždy dostal EX2, aj keď má v posudku samé ex. V konkurencii krásneho modrého kocúrika od p. Hriňa prehral. Týmto p. Hriňovi gratulujeme k prvenstvu. Rozhodli sme sa tento rok ukončiť výstavy a začať opäť už v januári.

14. november 2011
Z výstavy vo Viedni sme neboli nadšení. Mačičky boli z dôvodu spojenia výstavy so psami veľmi nervózne. Alty získal po oba dni CACS a ukončil najvyšší titul SUPREM CHAMPION! Quibbs získala po oba dni CAGCIB a v nedeľu bola nominovaná do BIS.výstava bola náročná a veľmi dlho trvala. Bibici moji vedela som, že mi vyhráte, ďakujem!

24. október 2011
Cez víkend sme navštívili Medzinárodnú výstavu mačiek v Ostrave. Po prvýkrát sme sa zúčastnili výstavy v Ostrave a boli sme skutočne spokojní. Spoznali sme množstvo chovateľov a krásne mačičky. Alty zožal obrovský úspech medzi chovateľmi, čo sme boli prekvapení :). Splnili sme podmienku 2 zahraničných krajín a v sobotu sme jednoznačne získali BIV TOTAL ! Neuveriteľné! Boli sme tak štastní a mala som aj slzy v očiach. Alty získal šiesty CACS a bol nominovaný do BIS. Prehral o jeden hlas, čo nás veľmi zarmútilo :(. V nedeľu sme získali 7 titul CACS a bol nominovaný do BIS spomedzi 6 prekrásnych kocúrov. Bol to úžasný pocit a pre nás niečo neuveriteľné. V BIS náš Alty dostal rovnyký počet hlasov ako ďalší kocúrik a prehral losom. Sedem nominácii sme prehrali losom, takže pre nás nič nové :(. Akurát nás to trošku zamrzelo.
Quibbles tiež na výstave zažiarila. V sobotu sme začali robiť nový titul, Quibb dostala svoj prvý CAGCIB s krásnym posudkom, získala bezkonkurenčne BIV a tiež bez váhania bola nominovaná do BIS. V nedeľu dostala svoj druhý CAGCIB a dostala BIV ADULT! Aj napriek chválam od posudzovateľa prehrala posun do nominácie, kde posudzovateľ uprednostnil bengálku. V Ostrave sme prežili krásny čas a verím, že si to všetko ešte mnohokrát zopakujeme.
Najbližšie sa chystáme do Viedne 12.-13.11.2011, uvidíme ako dopadneme :).

1. október 2011
Prinášame ďalšie novinky. Naša chovateľská stanica sa rozrástla o nového drobca Tatuma van Juliecat Dune*NL. V Holandsku sme prežili krásny čas a ďakujeme Júlii za Tatíka i čas, ktorý s nami stráila. Tatík je kocúrik do chovu pre naše nezbednice Dariušku a Andromedku. Sme skutočne šťastní a veríme, že budúci rok sa konečne dočkáme krásnych babatiek, pretože zatiaľ sa len rozrastáme s chovnými mačičkami. Do Tatíka vkladám obrovskú nádej a verím, že konečne obohatí náš chov a babatká budú po ňom prekrásne. Zatiaľ je to nekonečný maznoš a diablik v jednom :D.
S hrdosťou oznamujeme, že Quibbles van Juliecat Dune*NL sa pýši titulom INTERCHAMPION, ktorý dosiahla v najkratšej možnej dobe a to počas 6 výstav. Sme moc moc hrdí! Nás prekrásny Altair Velvet Heaven*SK pomaly dokončuje svoj posledny titul, sme moc na neho hrdí, je to nás prvorodený kocúrik a ešte k tomu aj z našej chovateľskej stanice. Alty držíme ti palčoky nech to tento rok dokončíme!

29. augusta 2011
Máme za sebou Medzinárodnú výstavu mačiek v Ebreichsdorfe a som hrdá na moje lásočky. Prvý deň sme s Altym dostali EX1 CACS.Je nám veľmi ľúto, že o nominácii a ani BIVke pri našom krásnom Altym nebola ani reč, p.posudzovateľ dal na tlaky stewarda :(, no comment . Toho istého posudzovateľa sme dostali aj pri princezničke Quibb a Quibb dostala svoj prvý CAC a krátky noštek mal za následok koniec na sobotný deň. V nedeľu Alty tromfol prekrásneho kocúrika od Chrisa Mullera, čo sme nečali a to viac sme si to cenili a boli sme hrdí na nášho krásavca. Okrem toho jednoznačne vyhral BIV a do nominácie postúpil behom pár sekúnd, bolo to fantastické. V BISke Alty prehral v hlasovaní 2:1, čo nás strašne sklamalo. Alty bol najkrajší :). Quibb dostala p. Mahelkovú, ktorá bola unesená jej krásou. Výber do BIS bol ťažký a skutočne stresujúci, no jednoznačne sme postúpili, moc sme sa tešili. V BIS Quibb prehrala tiež 2:1. V septembri sa chceme zúčastniť aj s novým drobcom, tak držte všetci palčoky!

2. apríla 2011
Prichádza jar a my sa veľmi tešíme z pekného počasia. Bibíci sa vyhrievajú na slniečku v oknách a užívajú si slnečných lúčov. Andromedka i Dariuška navštívili už niekoľkokrát kocúrikov, tak pevne veríme, že sa to už podarí a budeme opäť "šťastnými rodičmi"!

15. januára 2011
Ešte na prelome mesiacov december-január sme boli s Andromedkou na krytí u prekrásneho kocúrika v Čechách. Tešíme sa a veľmi si želáme, aby naša princeznička bola tehulka. Hneď ako budeme vedieť nejaké novinky, podelíme sa s nimi :).

2. januára 2011

Všetkým priateľom i známym, novým adoptívnym rodinkám, budúcim chovateľom i návštevníkom našej stránky želáme do nového roka hlavne veľa zdravia, porozumenia a lásku, veľa spokojnosti, žiaden stres a len správny výber vášho miláčika:).

Zhodnotenie predchádzajúceho roka 2010:
Minulý rok môžeme zhodnotiť výborne, plány sa nám naplnili.
V súťaži Mačka roka sme získali 18. a 19. miesto v triede mladých mačičiek, keďže sa jedná o náš prvý odchov sme naň pravdaže veľmi hrdí.
Túžba dostať sa do prvej 20 sa nám naplnila, ďakujeme drobci naši!!!

Aj sťahovanie do Nitry prebehlo výborne, mačičky si rýchlo zvykli na nové prostredie, nemajú žiaden problém.

Firmička sa rozbehla celkom dobre a veríme, že tento rok bude toľko veľa práce ako ten minulý.

Neuveriteľné! Počas minulého roka sme navštívili naplánovaných 14 medzinárodných výstav, kde náš najkrajší Altairko, teda náš Žužu, len po jedinýkrát získal EX2 a dnes sa pýši titulom GIC!!! Okrem krásnych titulov máme kopec kokárd i pohárov, koré získal za BIS i BIV!!!
Minulý rok sa nám nepodarilo mať žiadne drobatká, čo tento rok iste napravíme.

V novembri sme si urobili výlet do ďalekého Holandska do Doetinchemu, kde sme navštívili úžasnú Júliu van Duijn a jej prekrásne mačičky. Strávili sme u nej krásny čas, pri odchode som mala slzičky v očiach, že musíme odísť. Doniesli sme si z jej chovateľskej stanice krásavicu Quibbles van Juliecat Dune*NL, ktorá s nami v aute prešla cez 1300km z Holandska, cez celé Nemecko i Rakúsko až k nám domov do Nitry. Jej krásu ocenili na medzinárodnej výstave, ktorá sa konala v Nitre. Po oba dni sa stala NAJKRAJŠOU MAČIČKOU CELEJ VÝSTAVY a tým sa pre nás chovateľov začala nová cesta v našom chove. Quibbleska ďakujeme ti za fantastickú povahu!


Plány na teto rok:
Opäť sa hlásime do súťaže Mačka roka 2010 :) s Altinkom i Quibbleskou. Veríme, že sa do staneme do prvej desiatky! Výsledky budú vyhlásené vo februári na Medzinárodnej výstave mačiek vo Viničnom, kde plánujeme pravdaže ísť.

Máme naplánovaných množstvo výstav, len do apríla ich je 12 :). Plánujeme dokončiť Žužkovi najvyšší titul a dokončiť jeho výstavnú kariéru. Do apríla musíme získať s Quibbleskou ešte 3 BISky a tým získať titul JW! Veríme, že drobec na to má a že sa nám tento sen splní!

Tento rok sa hádam na nás usmeje šťastie a opäť sa staneme rodičmi nových drobatiek. Viac si môžete prezrieť v našich plánoch na rok 2011.
Staršie novinky z prechádzajúcich rokov:2011, 2010, 2009.