Velvet Heaven*Sk


Naše odchovy

"Také malé, a predsa plné lásky a duchaplnosti. Také krehké, a predsa plné života." Pam Brown


- pre zobrazenie mačiatok kliknite na obrázok vrh A
- narodili sa 4 mačiatka: 3 kocúrici (2 modrí a 1 lilavý) a krásna lilavá slečna
Daria Felisdorf*SK                    EC Cashmir Perla von Agiro*PL
                                     http://vanti.eu/bricatland-kotybrytyjskieNaša starostlivosť o drobcov

Do odberu mačiatka budú:
-3x odčervené
-2x zaočkované 4-kombináciou-teda proti: Infekčnej panleukopénií, Infekčnej rhinotracheitíde, Caliciviróze, Chlamídiám
-začipované
-naučené všetkým hygienickým návykom
-naučené na ruchy v domácnosti
-privyknuté na iné mačičky
-dostatočne vymojkané

Dostanete do nového domova

Pri odbere k mačiatku dostanete:
-mačiatko podľa vášho výberu po dohode s nami
-pet passport - pas s očkovacím preukazom
-čip - implantovaný pod kožou mačiatka
-preukaz pôvodu - rodokmeň
-v prípade záujmu radi mačiatko dovezieme do nového domova - transfér
-kúpno-predajnú zmluvu – je možná dohoda platieb na splátky
-výbavičku na začiatok – obľúbenú misku, mištičky, granulky, taštičky, mliečko, hračky a pre vás malý darček
-doživotný kontakt a pomoc

Cena mačiatka

Cena mačiatka je individuálna.
Mačiatko je možné:
-rezervovať: zaplatí sa 1/2 z dohodnutej sumy,
-kúpiť: pri vyplatení celej dohodnutej sumy
Pred rezerváciou je pre nás veľmi dôležitý "pred-kontakt" prostredníctvom emailu či telefónu. Rezervácia, poprípade kúpenie mačiatka sa opiera o osobný kontakt, ktorý je ukončený písomnou zmluvou a zložením danej dohodnutej finančnej čiastky.

Mačiatka ponúkame: na maznáčika, i na chov rozumným chovateľom. Aj od toho závisí cena.

   Mám totožný názor na cenu mačiatka ako množstvo serióznych a skutočných chovateľov. Neseriózny chovatelia znižujú cenu mačiatka až na takú dolnú hranicu, že z mojej strany ako chovateľky je absolútne nepochopiteľné, ako mohli mačiatku poskytnúť všetko to potrebné pre ich rast a zdravý vývin.
Naša chovateľská stanica vynakladá nemalé finančné prostriedky pre biologický, psychologický, sociologický vývoj mačiatok.

   Prosím, ak si plánujete od nás kúpiť mačiatko, prečítajte si našu stránku, lebo len vtedy pochopíte, prečo u nás cena mačiatka neklesne pod 500,- euro.Cenu mačiatka ovplyvňuje aj cena rodičov, ich výstavné úspechy, kvalita línie, náklady spojené s odchovom rodičov a napokon aj samotného drobčeka, kvalita zdravotnej a ostatnej starostlivosti, výber vhodného a kvalitného kocúra a poplatok za krytie a i. Ak si to všetko zrátate zistíte, že cena mačiatka nepokryje ani náklady vynaložené naň, a tiež zistíte, že správny chovateľ maličké odchováva z lásky a nie s úmyslom zbohatnúť.

   Tu Vám aspoň trošku priblížime, čo mačiatko potrebuje, čo by ste si mali všímať, nad čím by ste mali premýšľať pred kúpou a pri kúpe.

   Musíte si poriadne premyslieť, či mačiatko naozaj chcete. Sú obdobia v živote, kedy nie je vhodné si mačičku zaobstarať. Ide najmä o obdobie, kedy sa v blízkej budúcnosti budete sťahovať. Sťahovanie je pre mačiatko veľmi stresujúce, prichádza do prostredia, ktoré nepozná. Ani časté prenášanie nie je pre neho vhodné. Pri rozhodnutí sa kúpiť od nás mačičku odporúčame budúcim chovateľom, aby svoju prepravku, auto a domov, miesto, kde sa bude mačička hneď po príchode zdržiavať nastriekali Feliway-om. Doma môžete použiť aj elektrický difuzér, máme s ním výborné skúsenosti. Nevhodné je i stresujúce prostredie, či máte doma nejaké problémy, strata zamestnania, pracovné vyťaženie, nie je vhodné si zaobstarať mačiatko, keď sa blíži obdobie vašej dovolenky a vy plánujete odísť z domu. Vtedy sa radšej dohodnite s majiteľkou malého mačiatka, nech vám ho podrží ešte pár týždňov. Všetko je vec dohody medzi vami a majiteľkou.

    Ďalším dôležitým faktorom je aj váš zdravotný stav – či nie ste alergický na mačacie chlpy, či máte dostatok peňazí na celkovú starostlivosť mačiatka. V dnešnej dobe to nie je lacná záležitosť.Zaobstaranie mačičky

"Mačacie labky sú stvorené na hádzanie. Guiek chleba. Vody. Váz. Obsahu špajze." Pam Brown

   Mačičku podľa vašej predstavy môžete nájsť u chovateľa v chovateľskej stanici, kde sú mačičky výhradne s preukazom pôvodu, inzercii či už v printovej forme alebo webovej. Ak by ste mali záujem o mačiatko bez preukazu pôvodu, zájdite do najbližšieho útulku, sú tam mačičky, ktoré čakajú práve na Vás.

   Ak sa rozhodnete pre mačiatko z našej chovateľskej stanice, radi Vám otvorene povieme nielen o pozitívach, ale aj negatívach mať doma mačičku. To je základ, aby ste doma boli pripravení, keď sa niečo nepodarí, rozbije či prekotí a hlavne aj poškriabe jedným či aj všetkými nechtíkmi na labke. Radi Vám poradíme ako sa správať k mačičkám a ako prebieha starostlivosť.

   Tiež sa podelíme o poznatky o chorobách, my sa snažíme urobiť všetky testy naším mačičkám, aby sme si boli istí, že nenesú žiadne infekčné choroby a ani dedičné choroby. Pri návštevách Vám radi ukážeme náš chov, všetky miesta a zákutia našich miláčikov, všetky potrebné certifikáty a lekárske posudky. Radi Vám budeme vždy k dispozícii a vždy Vám radi poradíme.

Čo si všímať

   Vždy si dohodnite s majiteľom nezáväznú návštevu. Navštívte niekoľkých chovateľov, aby ste si boli istí, že ste si vybrali práve tú mačičku, ktorá spĺňa všetky vaše predstavy. Prvé, čo si môžete všimnúť, je prostredie, v ktorom mačička žije: v byte alebo dome by nemal byť zvierací zápach, mali by ste vidieť mačičky voľne pobehovať, nemali by byť zatvorené v klietkach. Mali by ste okolo seba vidieť čistotu (chĺpky na gauči a pod. sú normálne). Prejdite sa k záchodíkom - či sú vyčistené a nezapáchajú, k miskám - či je vymenená voda a či sú granulky doplnené. Pokojne požiadajte majiteľa, aby Vám ukázal granulky, ktorými kŕmi mačičky, taktiež pastičky a vitamíny. Zamerajte sa nielen na mačiatko ale aj ostatné mačiatka vo vrhu a taktiež na rodičov. Popýtajte sa na základné informácie: kedy sa narodili, aké sú staré, kedy budú vhodné na odber. Ak ste už na nezáväznom stretnutí a máte o mačiatko záujem, je vhodné mačiatko prezrieť: odporúčam pred každým kontaktom nielen s mačiatkom ale aj s ostatnými mačičkami dodržať hygienické návyky (my na tom trváme). Vezmite si mačiatko do ruky a skontrolujte, či má čisté ušká a očká, taktiež si prezrite zadoček, kde by ste nemali vidieť žiadne známky po hnačke. Skontrolujte či nie je zanedbávané, či je v dobrej kondícii, srsť by mala byť čistá a nepolepená a mačiatko by malo byť čulé a hravé. Pri odbere musí mať mačiatko očkovací preukaz, kde sú zaznamenané pravidelné očkovania a odčervovania. Nezabudnite, že všetky podmienky predaja a kúpy by mali byť zaznamenané v kúpnopredajnej zmluve.

Základné vybavenie pre mačiatko

   Treba si zaobstarať misku na vodu, misky na granulky a zopár nádobiek na ostatné jedlo ako mäsko, mliečko, taštičky a iné. Misky nájdete z rôzneho materiálu, na vodu, granulky a mliečko odporúčame hlboké keramické misky vysoké cca 5cm a na ostatné jedlo plytké z keramiky či hrubého skla. Pod ne odporúčame kúpiť umývateľnú podložku. Ďalej toaletu - na trhu nájdete množstvo druhov, farebných variácií, veľkostí, no z vlastnej skúsenosti odporúčame veľký a krytý. Podstielka do mačacieho záchodíka. Tiež nájdete veľa druhov s rôznym charakterom či vôňou. V našej chovateľskej stanici používame bio podstielku s vôňou- BIO CATS FRESH, ktorú mačičky veľmi dobre znášajú. Odporúčame na začiatok kúpiť vrece podstielky (10kg balenie). Ak nechcete, aby mačičky roznášali podstielku do ďalších miestností, je dobré si zabezpečiť malý koberček pred záchodík, ktorý ju zachytí. Brlôžteky - peliešteky sú pre mačičku dôležité, na trhu je množstvo plastových, prútených, čalúnených, kožušinových, krytých ale i otvorených odpočívadiel. V každom prípade kúpte drobatku nejaký jeho pelieštek a to aj napriek tomu, že viac bude obľubovať vašu posteľ či gauč :).     Mačičky obľubujú hračky, môžete im kúpiť loptičky, myšky, mávatka a iné. U nás platí, že na hračkách sa nešetrí. To pochopíte, keď dáte mačiatku novú hračku a pozriete mu do tváričky. Na čo by ste nemali zabúdať, je prepravka, s ktorou už musíte prísť pri odbere mačiatka k majiteľovi. Nezabúdajte, že mačička bude po čase rásť, berte to do úvahy pri veľkosti kupovaných vecí. Do prepravky odporúčame pre pohodlie mačičky vložiť vankúšik alebo dečku. Dôležitou súčasťou výbavy je i škrabadlo, či menšie škrabacie plochy. Je ich na trhu množstvo, farbu viete zladiť s miestnosťou. Chovateľ Vám poskytne stravu na začiatok, no ešte predtým než prinesiete mačiatko domov, si túto stravu zaobstarajte. Jedná sa o granulky, taštičky, mliečne výrobky, zmrazené mäská, vitamíny, pastičky atď. Nesmieme zabúdať na starostlivosť. Je vhodné mať doma nožničky na strihanie pazúrikov, vodičky na čistenie ušiek a očiek, kefy na prečesávanie srsti. Ostatné potrebné veci si dokúpite časom.    Odporúčame si vopred vybrať veterinára, ktorý sa bude o mačičku starať. Ten Vám poskytne základné veterinárne informácie.