Velvet Heaven*Sk


Náš úžasný Dastinko :)


Moja najväčšia láska na svete so mnou žila od Augusta 1994 do Júna 2010 :( .

Fotogaléria Dastinka
 - Tu nájdete zopár fotiek Dastinka z posledných rôčkov, TU

7. júna 2010
Smutnú správu prinášame všetkým priateľom, známym i celej rodine. Naša najväčšia láska na svete s obrovským srdiečkom, láskavosťou a chuťou žiť život plným dúškami je už v nebíčku. Mišu láska moja! Ďakujem ti za všetko Mišenko!!! Za to čo si ma všetko naučil, čo si mi po celý život dával tak nezištne. Ani neviem, ako by som sa ti mala za to všetko odvďačiť. Prežila som prekrásne detstvo len vďaka Tebe, dospievanie, prvé lásky, pamätáš všetky tie naše tajomstvá? Vedel si ich len ty...Tých 18 rôčkov bolo tých mojich najkrajších a ďakujem ti za ne! Tá veta, ktorú som ti povedala poslednýkrát, že Mama ťa lubenká MiŚu, tak tá bude platiť večne, proste navždy, lebo Ťa moc moc ľúbim! A vždy budeš ten môj jediný bibík krásny! Nedá sa nesmútiť, nedá sa neplakať, nedá sa nespomínať a nedá sa zabudnúť!!!

Dastinko sa k nám dostal v roku 1994 ako malé trojmesačné šteniatko. Bola to malá chlpatá krásne farebná gulička, presne taká, ako mala vyzerať podľa noriem štandardu. Je druh Lhasa Apso. Žil s nami v činžiaku v Nitre, dnes sme spolu v rodinnom domčeku aj s mačičkami v Mederi. Za jeho kúpu vďačíme našej maminke, ktorá nám ho bez problémov kúpila. Keď som ho prvýkrát videla, rozplakala som sa, proste som to nečakala. A Dastinko sa tak krásne a úprimne tešil. Ako rástol, spoznávali sme nových psičkárov. Postupne sme nadväzovali aj priateľstvá, Dastinko bol naozajstný gentleman, dokázal sa krásne prezentovať a párkrát bol aj na krytí. Žiaľ ani raz sa nepodarilo fenku nakryť, alebo nám proste nedali vedieť. Vždy som si priala mať maličkého psíka od Dastinka, žiaľ sa mi to nesplnilo. Večný a oddaný priateľ sa mu stal plyšový macko, ktorému dokázal dohovárať zavýjaním. Dastinko vždy počúval na rôzne mená, najčastejšie bol: Dastinko, Dastin, Macko, Dany, Cica, Pufko, Miśu, Miško. Dnes má náš Miśu cez 14 rôčkov, papá kvalitné granulky od Eukanuby Intestinal formulu, len z jeho misiek naše mačičky ľúbia piť vodičku. Je vycvičený na základné povely, no keď zbadá psíka, nepozná ani vlastného pána. Denne s ním chodíme 3x na prechádzku, dávame mu dvakrát papať, okrem suchých granuliek, ktoré má stále k dispozícii.

Charakter Dastinka

Povahovo je Miśu náš rodený maznáčik, má rád gauč a posteľ, je to ozajstný priateľ. Má rád sneh a aj jar, kedy sa dokáže vonku besniť ako malé šteniatko.

Mačičky prijal skutočne výborne, má ich rád.

Miśu je povahovo úžasný. Krásne je prebúdzanie sa, keď nás zbadá teší sa príde k nám a vykotí sa na chrbátik, nech ho škrabkáme a urobíme mu celkovú masáž. Krásne je i to, keď prichádzame domov, vždy sa úprimne teší. Je to krásny pocit, že vás niekto čaká a naozaj sa teší. Je to potvoráčik, dokáže sa tešiť, aj keď len na rýchlo vybehnem so smeťami či do obchodu. Mať ho bolo to najkrajšie detstvo a dnes aj manželstvo.